Individuální kurz práce s fotografiemi v Capture One

Capture One je profesionální software pro úpravu a archivaci digitálních fotografií.

Capture One je vyvíjen firmou Phase One, vyznačuje se elegantním a přehledným ovládáním a je vybaven sadou pečlivě navržených nástrojů a funkcí.
Je určen pro fotografy, kteří potřebují kvalitně zpracovat velké množství fotografií v rychlém a efektivním pracovním postupu.

O kurzu

Kurz je svým zaměřením vhodný pro všechny fotografy, kteří se věnují fotografování a následné úpravě digitálních fotografií.
Abych Vám předal maximum svých zkušeností a vše v klidu vysvětlil, dávám přednost individuálnímu přístupu a obsah přizpůsobím Vašim požadavkům, ať můžete po absolvování kurzu samostatně pracovat.
Je nezbytné si přinést vlastní notebook s nainstalovaným programem.
Místo konání je po vzájemné domluvě, postačí nám klidnější prostředí kavárny, případně přímo u Vás doma. Průměrná délka kurzu se pohybuje kolem 3h až 6h. Hodinová sazba je 750 Kč.
Níže najdete podrobnější popis kurzu.

Proč upravuji fotografie v Capture One?

Odpověď najdete v mém eBooku.

Zobrazit eBook

Seznámení

V úvodu Vás čeká prvotní seznámení s aplikací a nejdůležitější bude pochopit její filozofii, systémové nastavení a správu barev. Projdeme si rozdělení jednotlivých palet nástrojů, abyste se lépe orientovali a věděli, jak jsou rozložené a ukážu Vám možnosti, jak si je přizpůsobit k usnadnění práce.

Import fotografií

Vytvoříte si katalog, vysvětlím Vám nač slouží, kde ho uložit a jak s ním efektivně pracovat. Naimportujete si fotografie, projdeme si organizaci pomocí kolekcí, ukážu Vám, jak fotografie filtrovat za pomoci předem zvolených kritérií a jak je hodnotit a třídit pomocí barevných štítků a hvězdiček.

Základní úpravy

Základní úpravy začneme ořezem, srovnáním horizontu a kácejících se linií. Pokračovat budeme vyvážením bílé barvy, korekci expozice, křivkami a dynamickým rozsahem. Čeká Vás color editor a color balance, převod do černobílé varianty, doostření a korekce šumu.

Lokální úpravy

V lokálních úpravách Vás čeká práce s vrstvami, nástroj na opravu bodu, přechodový a kruhový filtr a velmi důležitý lokální štětec. Ukážu Vám praktické použití jednotlivých nástrojů, od základních úprav až po složitějsí retuše.

Praktické rady

Práci si usnadníme a využijeme všech možností, které aplikace nabízí, nemůžeme opomenout presety, případně styly. Vysvětlím Vám, nač preset slouží, jak ho vytvořit a následně aplikovat. Pro usnadnění práce je možná uživatelská editace klávesových zkratek.

Export fotografií

Fotografie máte upravené a už Vás čeká pouze závěrečný export, který nabízí spoustu možností, jak formátů samotných, doostření fotografie, tak export do požadované velikosti a samostatných adresářů a případné vložení loga do fotografie.

Kontaktujte mě

Poslat zprávu